facebook
 

Nauka gry na gitarze - Missio Musica w Warszawie

 

Nauka gry na gitarze

 

 

Gitara jest instrumentem wszechstronnym. Może zarówno pełnić rolę instrumentu solowego (dla indywidualistów), jak i pełnić ważną funkcję w zespołach kameralnych (dla osób preferujących współpracę w grupie). Także zakres repertuaru na gitarę jest imponujący: od muzyki klasycznej po rockową, filmową, popularną.

 

Gitara na początek nauki

 

 

Dla osoby rozpoczynającej naukę gdy na gitarze polecamy na początek wybór gitary klasycznej. Instrument ten posiada nylonowe struny oraz naciąg o niskiej wartości. Dzięki temu przyciskanie ich do progów nie wymaga zbytniej siły, ręka się nie męczy. W późniejszym etapie kształcenia jest możliwa również nauka na gitarze akustycznej oraz elektrycznej.

 

Rozmiar gitary jest indywidualnie dopasowany przez nauczyciela do budowy i wzrostu każdego ucznia. Dzięki temu naukę na gitarze może rozpocząć z powodzeniem 6-latek, jak również osoba dorosła.

 

Gra na gitarze nie tylko rozwija muzycznie, ale także pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny ucznia. Konieczność wykonywania dwóch czynności różnego rodzaju przez prawą i lewą rękę, synchronizacji ruchów, trenowanie precyzji, pamięci i wyobraźni jest jednym z najlepszych sposobów na wspomaganie procesów mielinizacyjnych mózgu. Mają one kluczowe znaczenie w fazie rozwoju mózgu u dzieci oraz są obok nauki języków obcych jedynym znanym dziś sposobem opóźniania procesów demencyjnych u osób dorosłych.

 

 

Szkoła muzyczna Missio Musica rozpoczyna rok szkolny tak jak szkoły ogólnokształcące – pierwszego września. Wcześniej odbywa się rekrutacja w formie rozmowy z każdym z kandydatów.

Pierwszy cykl nauczania trwa 6 lat i w tym czasie dziecko oprócz nauki gry na gitarze lub innym instrumencie, może realizować inne przedmioty, które poprawią jego słuch muzyczny. Takie zajęcia to rytmika z kształceniem słuchu, zespół wokalny lub rytmiczny, zajęcia z akompaniamentem, audycje muzyczne. Uczeń uzyskuje świadectwo na koniec świadectwo ukończenia szkoły muzycznej.

Oprócz nauki gry na gitarze w Warszawie można zapisać dziecko na:

 

 

 

 

Prywatna Szkoła Muzyczna w Warszawie

I i II stopnia
pod patronatem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków

"Missio Musica"

02-732 Warszawa,
ul. Podbipięty 2 (stacja metro Służew)

Dodatkowe miejsca prowadzenia zajęć:

ul.Boremlowska 6/12 (Praga Południe, okolice placu Szembeka)

e-mail: szkola@mm.edu.pl
tel/fax: 22 853 29 81
tel: 606 612 906
tel: 606 612 907