facebook
 

Nauka gry na pianinie - Missio Musica w Warszawie

 

Nauka gry na pianinie w szkole Missio Musica

 

Gra na pianinie to doskonały sposób na rozwijanie słuchu muzycznego u dziecka. Wymaga sporo ćwiczeń, ale zapewnia też ogromną satysfakcję z postępów. Na zajęciach w Szkole muzycznej ​Missio Musica​ dzieci mogą kształcić się w tym kierunku w miłej, przyjaznej atmosferze.


Jak wygląda nauka gry na pianinie?

W każdym przypadku ​nauka gry na pianinie​ obejmuje kilka najważniejszych etapów. Tempo zdobywania kolejnych umiejętności jest bardzo zróżnicowane i uzależnione od motywacji ucznia.

Najważniejsze elementy składające się na kurs ​nauki gry na pianinie​ to:

● czytanie nut

● ćwiczenia techniczne

● granie kompletnych utworów

● własne kompozycje.

 Przykładowe pianino


Czytanie nut

To czysto teoretyczna wiedza, bez której poprawna ​gra na pianinie​ nie jest możliwa. Z tego względu umiejętność odczytywania zapisu nutowego kształci się na samym początku kursu. Jeśli dziecko grało wcześniej na jakimś innym instrumencie, z pewnością nie będzie miało z tym problemu. Początkujący uczniowie będą musieli poświęcić kilka lekcji na naukę nut.


 Ćwiczenia techniczne

Tego typu ćwiczenia to jeden z najmniej lubianych elementów kursu. Nie da się jednak w inny sposób przyswoić sobie odpowiednich ruchów palców i dłoni, ani ich koordynacji. Żmudne ćwiczenia to jedyny sposób na sukces. Im dłużej ćwiczymy, tym łatwiej będzie nam przychodzić granie kolejnych gam i kombinacji dźwięków.


 Granie kompletnych utworów

To etap, na którym uczeń może w praktyce wykorzystać umiejętności nabyte w szkole. Zaczynając od prostych melodii, stopniowo zaczyna grać coraz trudniejsze i bardziej wymagające. Każdy nowy utwór to kolejne wyzwanie, ale i szansa na zdobycie nowych umiejętności.
 
Własne kompozycje Dysponując wiedzą teoretyczną i technicznymi umiejętnościami, można spróbować swoich sił w komponowaniu. Nie każdy uczeń ma ku temu predyspozycje, ale większość próbuje tworzyć własne melodie. Sprzyja to rozwijaniu kreatywności i dalszemu doskonaleniu gry na instrumencie.


 Doskonalenie gry w domu

Zadania domowe zlecane uczniom to uzupełnienie kursu. Prawidłowo wykonywane szybko przekładają się na postępy w nauce w szkole. Nie należy zatem traktować ich jako przykry obowiązek, ale raczej jako kolejny krok w drodze ku profesjonalnej grze.


 Motywacja

To najważniejszy element decydujący o skuteczności całego kursu. Dziecko musi naprawdę lubić grę, żeby żmudne ćwiczenia sprawiały mu przyjemność. Jeśli uczeń nie czuje wewnętrznej motywacji do gry, dalsza nauka mija się z celem. W takiej sytuacji najlepiej pomyśleć o wyborze innego instrumentu.


 Sukces

Każdy, komu uda się przejść przez wszystkie etapy nauki, może być z siebie dumny. Własna kompozycja lub bezbłędnie zagrany utwór to najlepsza nagroda za długie godziny spędzone na sali ćwiczeń.

 

Nasza szkoła muzyczna realizuje także naukę gry na gitarze oraz naukę gry na perkusji - zapraszamy.

Prywatna Szkoła Muzyczna w Warszawie

I i II stopnia
pod patronatem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków

"Missio Musica"

02-732 Warszawa,
ul. Podbipięty 2 (stacja metro Służew)

Dodatkowe miejsca prowadzenia zajęć:

ul.Boremlowska 6/12 (Praga Południe, okolice placu Szembeka)

e-mail: szkola@mm.edu.pl
tel/fax: 22 853 29 81
tel: 606 612 906
tel: 606 612 907